Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání Dříteň 2009

"2.setkání jihočeských kaktusářů Dříteň 2009"

Nápad přišel na zájezdě táborských kaktusářů v roce 2008 na jižní Moravu. Tohoto zájezdu, stejně jako každoročně, se účastní i přátelé kaktusáři z českobudějovického klubu. Při dobré náladě ve sklípku a dále druhý den v autobuse se nadhodilo, že by bylo dobré zorganizovat společné setkání někde v jihočeském kraji. Nabídku na uspořádání ihned podal přítel Pepa Stulík s tím, že má možnost to udělat u nich v Dříteni na fotbalovém hřišti. Jeho nabídka nezapadla, začalo se hned plánovat, že by to mohlo být co nejdříve.

A tak díky Pepovi Stulíkovi ve spolupráci klubů z Tábora a Č.Budějovic se 18.července 2008 konalo 1. setkání jihočeských kaktusářů spojené s opékáním prasete na hřišti ve Dříteni.

Setkání se účastnili i kaktusáři z píseckého klubu. Protože se vydařilo a všem se líbilo, dohodlo se, že se příští rok uskuteční znova.

Slib se splnil a přesně za rok 17. července 2009 se podařilo zorganizovat 2.setkání opět v Dříteni. Díky obětavosti př. Stulíka , který má určitě největší podíl na organizaci této akce, ale i dalších členů budějických i táborských kaktusářů a vstřícnému přístupu tělovýchovné jednoty v Dříteni se opět vydařilo pěkné setkání lidí, kteří se zamilovali do kaktusaření.

Opět nechybělo dobře upečené prase, domácí tlačenka, dobré pečivo, výborné pivo.

Dobrou náladu podpořili i budějovičtí kaktusáři hudbou a zpěvem. Škoda, že se letos nezúčastnilo víc kaktusářů, bylo s nimi počítáno a všeho bylo dost.

Tak nezbývá než si přát, aby se tato setkání stala tradicí, rozšířil se okruh účastníků o další jihočeské kaktusářské kluby. A co hlavně,  poděkovat iniciátorům a organizátorům .

Několik fotek z letošního setkání si prohlédněte níže.  


 

Fotografie